Fluke 8508A 8½ chif miltimèt
Oct 09, 2022
Kite yon mesaj
Fluke 8508A 8½ chif miltimèt
Entwodiksyon nan Fluke 8508A:
FLUKE 8508A se yon miltimèt dijital ak 8? rezolisyon ki fèt pou syantis metroloji. Li gen yon seri mezi lajè, ultra-wo presizyon ak estabilite, epi li se yon enstriman esansyèl esansyèl pou laboratwa kalibrasyon. Li ka satisfè egzijans strik analiz ensètitid ISO17025 ak lòt kondisyon verifikasyon metrolojik.
FLUKE8508A 8 mwatye rezolisyon dijital
Voltaj DC ak mezi vòltaj AC nan FLUKE8508A yo soti nan 200mV a 1kV, ki kouvri tout bezwen mezi vòltaj ou yo. Rezolisyon konplè 8.5-bit disponib sou tout seri, bay rezolisyon yo jiska 1nV. Pleasant mezi AC li yo pwolonje a 1MHz. Konbine linéarite ekselan li yo ak kapasite mezi rasyonometrik, FLUKE8508A ka ranplase divizyon vòltaj Kelvin-Valley ak estanda transfè vòltaj AC/DC. Se poutèt sa, yon sèl enstriman ka reyalize solisyon pou plizyè aplikasyon, ki amelyore anpil efikasite travay ou.
Kapasite mezi aktyèl la
Mezi aktyèl FLUKE 8508A prezante yon nouvo sistèm mezi aktyèl enpòtan. Pou la pwemye fwa, li reyalize vityèl zewo ohm rezistans nan opinyon aktyèl la. Sa vle di ke enfliyans enstriman mezi a sou kous la redwi anpil epi pwatikman zewo chaj prezan nan pwen mezi a. Kapasite aktyèl mezi 8508A a gen yon lòt avantaj, ki fè konplo tradisyonèl pwoteksyon konplèks yo nan mezi aktyèl yo pa nesesè, fè mezi pi serye, repete, ak yon pi wo degre de konfyans.
Ranje mezi aktyèl 8508A a se soti nan 200mA a 20A, ak ranje frekans lan se soti nan 1Hz a 100kHz, ki se garanti satisfè tout bezwen mezi ou yo, espesyalman bezwen yo gwo mezi aktyèl lè kalibre milti-fonksyon kalibratè.
Vrè kapasite mezi Ohm
* Ranje mezi rezistans se soti nan 2W a 20GW, ak rezolisyon an se jiska 10nW. Li se yon sistèm mezi rezistans konplè. Anplis de sa, enstriman sa a tou gen yon vòltaj segondè ki asosye nan 200V ak yon aktyèl mezi gwo nan 100mA.
Presizyon ak estabilite referans estanda klas platinum rezistans mezi tanperati
* Pou plis elaji dimansyon travay mezi, 8508A tou bay 2, 3, 4-fil platinum rezistans PRT oswa estanda platinum rezistans SPRT tanperati mezi kapasite, tanperati mezi ranje de -200 degre pou 660 degre. Avèk kapasite pou bay lekti tanperati ak rezistans similtane ak kapasite pou linerize ekwasyon ITS-90 ak Callendar van Duesen, 8508A a se yon zouti ideyal pou mezi tanperati ak travay kalibrasyon PRT rezistans platinum. Menm jan ak mezi rezistans, teknik ranvèse aktyèl yo itilize nan mezi tanperati pou elimine erè potansyèl tèrmoelektrik.
* Sa a pi gwo fleksibilite elaji sijè ki abòde lan nan travay mezi presizyon. Ak lè l sèvi avèk 8508A a pral jwenn pi bon ensètitid.
Mezi rapò doub chanèl bay kapasite mezi transfè senp ak rapid
Fluke 8508A prezante mezi rasyonometrik de chanèl pou livrezon kapasite mezi fasil ak rapid. Pou egzanp, pèfòmans ekselan nan sistèm mezi rezistans sa a se pa sèlman reflete nan endikatè teknik li yo, men tou nan atansyon Fluke a nan teknoloji mezi. Lè w ap fè yon mezi rapò, se menm aktyèl la fòse nan tou de rezistans epi sèlman sikwi mezi a chanje. Pandan mezi rezistans, aktyèl mezi a ka ranvèse pou elimine erè ki te koze pa efè thermoelectric.